Jak przygotować się do sesji?

Przede wszystkim to od Was zależy, gdzie chcielibyście mieć zdjęcia – czy interesuje Was sesja lifestyle w domu czy w plenerze. Jeżeli spotykamy się w domu, to proszę, aby wnętrza były względnie ogarnięte. Wiem, że przy noworodku ciężko o poskładanie prania, ale upchnijcie je chociaż w łazience. Sama wiem z doświadczenia, że dzieci = bałagan, ale dobrze by było, aby zabawki, którymi będziecie się bawić, zostały rozrzucone podczas sesji, a nie jeszcze przed moim przyjściem, bo takie momenty też chcemy zatrzymać na zdjęciach. Wnętrza nie muszą być czyste na błysk. Warto spojrzeć na swoje mieszkanie z boku, z kuchni pochować produkty z wielkimi logami lub napisami w dużych kolorowych opakowaniach – nie będziemy reklamować płatków śniadaniowych :). Dużo ważniejsi od przedmiotów jesteście Wy i Wasze uczucia.

Często pytacie w co się ubrać? Zwykle proszę, aby nie ubierać się w całą gamę wzorów i kolorów. Jeżeli jedna osoba ubierze coś w mocny wzór, to niech pozostali uczestnicy mają na sobie coś gładkiego. Zawsze sprawdzają się stonowane kolory – beże, jasne niebieskie koszule, jeans, len. Nie zapominaj, że ma być Wam przede wszystkim wygodnie i swobodnie. Nie chcę też, abyście po umówieniu sesji biegli do sklepu kupować pastelowe kocyki bądź narzuty - takimi dysponuję.

A co jeśli mieszkanie jest ciemne i małe? Zdjęcia w domu robię ] przede wszystkim w świetle zastanym, przy jego naturalnych źródłach - przy oknach. Na sesjach domowych nie chcę włączać świateł. Nie bójcie się, że mieszkanie nie jest wyposażone w designerskie meble od skandynawskich projektantów. Jest Wasze, tak mieszkacie, tak Wam wygodnie i tak się Wam podoba. Jeśli macie wątpliwości możecie podesłać zdjęcia wnętrz i wypowiem się, jak i gdzie widzę tę sesję.

Zmiana terminu sesji plenerowej – nie ma złej pogody do zdjęć poza jakimś porywistym wiatrem, deszczem, czy burzą z gradem. Chmury nie są żadną przeszkodą - one działają jak dyfuzor, zapobiegają powstawaniu na twarzach ostrych cieni. Po deszczu, w kałużach powstają piękne refleksy. Nie ma problemu z przełożeniem spotkania, jeśli marzycie o sesji o zachodzie słońca. Zmiana terminu z powodu choroby, czy jakiegoś nagłego wypadku również jest możliwa. Proszę wówczas o szybką informację, że coś się stało.

Rezerwacja terminu – następuje po wpłacie 100 zł zadatku oraz akceptacji umowy. Umowę podpisujemy w dniu sesji. Możemy się spotkać w ustalonym miejscu, aby omówić jej warunki. W przypadku rezygnacji z sesji zadatek nie jest zwracany. Jeżeli sesja zostanie odwołana z mojego powodu, bo nie będę mogła wywiązać się ze zlecenia, wówczas zwracam zadatek dwukrotnej wartości.

Ile trwa sesja? Czas trwania sesji w domu to około 1,5 - 2 h. Jeżeli wybieracie pakiety powyżej 35 zdjęć wówczas ten czas się też wydłuża do max. 3 h. W plenerze działamy około 1,5 - 2 h.

Czy możliwe są zdjęcia w studio? Nie, nie zajmuję się fotografią studyjną. Fotografuję ludzi w naturalnych sytuacjach. Nie przebieram też dzieci w kokoniki i nie wciskam ich do kubełków. Nie robię też tematycznych zdjęć z zającem bądź choinką w tle. 

Stroje, gadżety, stylizacje na sesje – dysponuję kilkoma strojami na sesję, głównie ciążowymi. Zależy mi na naturalności i Waszej swobodzie. Możemy razem ustalić, co będzie się działo na sesji, bo w domu tych możliwości jest wiele – wspólne gry, gotowanie, pieczenie, krojenie, czytanie… Nie potrzebuję do pokazania miliona gadżetów jednak Waszych emocji

 

Cennik, obróbka oraz odbiór zdjęć

Cennik podany mam w zakładce oferta. Sesje można także wykupić dla kogoś w formie voucheru.

Wówczas zakładam możliwość zmniejszenia pakietu do 10 zdjęć. Bon można odebrać osobiście lub za pośrednictwem firmy kurierskiej / Paczkomatu. Jest ważny 3 miesiące od daty wykupienia.

Obróbka zdjęć – zdjęcia obrabiam w Lightroomie. Photoshopa używam do drobnych poprawek. Przeglądając inne sesje oraz zdjęcia na Instagramie można podejrzeć, czego można się spodziewać po moich kadrach. Sesje plenerowe robię zwykle o zachodzie słońca lub w godzinach późno popołudniowych w cieniu. Ingerencja w czyjąś sylwetkę, kolor włosów czy zębów to już nie jest drobna poprawka i tego nie robię. 

Kiedy otrzymam zdjęcia? Zdjęcia obrabiam do tygodnia. Po tym czasie otrzymasz link do galerii i wybierasz zdjęcia według liczby podanej w pakiecie. Można zawsze dokupić dodatkowe zdjęcia oraz odbitki. Odbitki są wywoływane na papierze jedwabnym. Odbitki docierają do mnie po dosłownie kilku dniach. Informuję Was kiedy do mnie przyjeżdżają.

Odbiór gotowego materiału – spakowane odbitki możecie odebrać ode mnie osobiście lub poprosić o wysyłkę. Koszt wysyłki – 16 zł kurierem lub 12 zł paczkomatem inpost.

Sesje wyjazdowe

Sesje zdjęciowe wykonuję głównie w Krakowie. Zakładam jednak, iż nie wszyscy ci, którzy chcieliby się ze mną spotkać, mieszkają właśnie tutaj. Żaden problem - uwielbiam podróże i jazdę autem po Polsce, ale jeżeli mieszkacie powyżej 50 km od Krakowa, to wówczas naliczam opłatę 1 zł / 1 km.

Sesja brzuszkowa i noworodkowa

Sesję ciążową najlepiej wykonać między 32. a 36. tygodniem ciąży. Jest to czas, kiedy masz jeszcze sporo sił i czujesz się komfortowo. 

Sesja noworodkowa w domu nie musi odbyć się koniecznie do 14. dnia życia maluszka, ale do tego momentu on najwięcej śpi i nie ma problemu z brzuszkiem. 

 

Jestem legalnie działającą firmą, wystawiam rachunki.

Tę zakładkę stworzyłam z myślą o obustronnej wygodzie i usprawnieniu naszej komunikacji. Mam nadzieję, że poniższe odpowiedzi rozwieją wszelkie Wasze wątpliwości i zachęcą do współpracy. Jeżeli jednak nadal coś będzie niejasne, to zapraszam do kontaktu.          

 

SESJE RODZINNE LIFESTYLE w domu i plenerze

FAQ czyli o co najczęściej pytacie

© 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone | Karolina Setlik Photography | Kraków

Sesje fotograficzne noworodkowe, ciążowe, rodzinne i lifestyle.

Polityka prywatności i cookies.